Czy ekstrawertycy mają przewagę nad introwertykami w miejscu pracy?

News

W każdym biurze jest wiele różnych typów ludzi, ale przede wszystkim ci głośni i ci cisi. Najlepszym rozwiązaniem jest nauczenie się, jak właściwie zarządzać obydwoma typami, ponieważ w ten sposób można w pełni wykorzystać ich potencjał, co przyniesie korzyści firmie.

Jeśli nauczysz się, jak zachęcać i kierować wszystkimi pracownikami, niezależnie od tego, czy siedzą przy stole w sali konferencyjnej i pracują nad swoimi pomysłami, czy też witają gości w recepcji, pokonasz wyzwania. Jednym z głównych wyzwań jest możliwość, że ekstrawertyczni członkowie personelu mogą wyprzedzić introwertycznych pracowników.

Zapoznaj się z infografiką, która pokazuje, jak prowadzić każdy typ osobowości.

Najlepszym sposobem, aby do tego nie dopuścić, jest umiejętność rozpoznawania typów osobowości i poznanie swoich pracowników.
Poznaj ich mocne i słabe strony, a następnie odpowiednio dostosuj swój styl zarządzania. Daj introwertykom przestrzeń, której potrzebują do myślenia, np. strefy ciszy, a ekstrawertykom przestrzeń, której potrzebują, aby dać upust swojej energii, np. miejsca do współpracy i przerwy. Dostosowując meble biznesowe i przestrzeń w biurze, można łatwo pokonać te potencjalne wyzwania. Wszystko zależy od podejścia!

Czy masz jakieś ciekawe pomysły na to, jak kierować i zarządzać każdym typem osobowości?