Kilka słów o konserwacji niszczarki

News

Niszczarki to urządzenia, które wymagają odpowiedniej konserwacji. Wszystko polega na smarowaniu specjalnym smarem noży tnących. Doświadczenie pokazuje, że nie warto w tym zakresie dyskryminować żadnego urządzenia, ponieważ smarowanie może wpływać na jakość sprzętu. Można dokonywać tego w dwóch formach. Z jednej strony aplikuje się olej bezpośrednio na noże i potem on sam się rozprowadza. Z drugiej strony można się zdecydować na to, by olej rozprowadzić na arkuszach papieru, tak by potem włożyć je do szczeliny podawczej.

W ten sposób olej razem przy niszczeniu papieru będzie się rozprowadzał po nożach. Jest to proste rozwiązanie i nie będzie od nas wymagać szczególnego zaangażowania a jednocześnie nasze urządzenie będzie odpowiednio zabezpieczone przed zniszczeniem i spadkiem wydajności. Niektóre obecnie proponowane nam urządzenia mają również specjalne gotowe arkusze konserwacyjne, które wystarczy jedynie wprowadzić do urządzenia.

A te urządzenia z wyższej półki są także przygotowane w ten sposób, że mają również system automatyczny, który będzie oliwił noże tnące co kilkanaście cykli czy też co kilkaset zniszczonych dokumentów. Oczywiście w tych sprzętach można też samemu uruchomić proces oliwienia, gdy pojawi się taka potrzeba. 

jakość niszczenia dokumentów

Uwagi końcowe. Używanie niszczarki nie będzie celem samym w sobie, ale ma wpływać na bezpieczeństwo firmy. Dlatego należy dbać o to, by nikt nie był w stanie złożyć zniszczonych dokumentów. Chodzi o to, by nie dało się odtworzyć informacji przez osoby postronne. Do niszczarek paskowych zawsze należy wprowadzać dokumenty tak, że tekst będzie cięty pod kątem prostopadłym do linii. Dodatkowo będzie dobrze wymieszać także wszystkie paski, tak by zmniejszyć ryzyko, że ktoś będzie mógł wszystko odczytać. Przed niszczeniem ważne będzie także sprawdzenie co dokładnie niszczymy i czy dokumenty na pewno nie są już potrzebne.