Wybór niszczarki i podział niszczarek

News

Na początek trzeba sobie postawić dwa pytania:

1. Co będziemy niszczyć? Wydaje się, że odpowiedź jest bardzo prosta, a więc niszczenie dokumentów. Ale tak naprawdę trzeba się zastanowić czy przypadkiem dokumenty nie będą zszyte czy spięte spinaczami. może będą to wydruki na komputerowej składance czy też jakieś dane na DVD czy CD,. Wszystko ma znaczenie, by w ten sposób wybrać rzeczywiście odpowiednie dla siebie urządzenie. Obecnie więc oprócz tego, że mamy klasyczne niszczarki znajdą się także bardziej wydajne urządzenia. Można tutaj mówić o niszczarkach, które będą radzić sobie z kartami kredytowymi, dyskietkami. Płytami czy też dokumentami zszytymi czy też spiętymi. Urządzenia, które będą miały szerszą szczelinę podawczą poradzą sobie z dokumentami ze składanki. Można także mówić o dużych urządzeniach, które radzą sobie skutecznie z pomiętymi kartkami. Możliwości jest rzeczywiście wiele i wyłącznie od nas zależy jak będziemy mogli wykorzystywać dane urządzenie.

2. Ile dokumentów zamierzamy niszczyć? I w jakim czasie? To drugie pytanie, które trzeba sobie postawić ponieważ odnosić się będzie to technicznej strony naszego urządzenia. Niektóre sprzęty mają bowiem ograniczenia, gdy chodzi o dzienną czy miesięczną ilość arkuszy, które można niszczyć. Trzeba więc dobrze wybrać urządzenie, by tego limitu nie wyczerpać, ponieważ w ten sposób bardzo szybko może się okazać, że doprowadzimy do uszkodzenia naszego sprzętu z tego względu, że będzie ono nadmiernie eksploatowane.

Podział urządzeń do niszczenia dokumentów na:

• Niszczarki osobiste - Dzienna wydajność takiego urządzenia to 300 arkuszy, chociaż mamy także takie modele, które pozwalają niszczyć około 100 arkuszy dziennie, dlatego warto dobrze sprawdzić jakie możliwości ma ten sprzęt, który my wybierzemy.

jakie dokumenty możemy niszczyć? • Niszczarki biurowe - Używane są przez kilkuosobowe zespoły z wydajnością do 2000 kartek

• Niszczarki biurowe do wydruków komputerowych - To urządzenia, które są specjalnie przygotowane pod kątem niszczenia składanki komputerowej i dają nam możliwość pracy z różnymi dokumentami, dlatego dobrze się sprawdzą.

• Niszczarki wysoko wydajne - To urządzenie do dużych biur, które dziennie może niszczyć nawet 2000 stron.