Niszczarki – na co zwrócić uwagę przed kupnem

News

Bezpieczeństwo użytkowania Dobre urządzenia przygotowuje firma Fellowes, która ma specjalne systemy zabezpieczające użytkownika. Można korzystać z zabezpieczenia, które zatrzyma pracę urządzenia, gdy dotknie się szczeliny wejściowej. Inna blokada będzie chroniła przed przypadkowym uruchomieniem takiego urządzenia. Producenci z innych marek także nie pozostają w tyle. Stosuje się zabezpieczenia przed przegrzaniem czy też rozwiązania odcinające zasilanie, gdy dojdzie do zablokowania papieru czy też otwarcia drzwiczek albo pokrywy w niszczarce. Mamy także specjalne klapki osłaniające szczelinę podawczą.

Jakość - Tu szczególnie ważne są następujące elementy: - noże tnące muszą być dobrej jakości i nie mogą się bać spinaczy, zszywek. Producent powinien dawać na nie przynajmniej pięć lat gwarancji. W niektórych dobrych modelach jest to nawet 20 lat - zespół napędowy noży jest obudowany - przekładnie wykonywane są z tworzywa sztucznego albo napędu łańcuchowego, co charakteryzuje się świetną jakością. - separatory powinny być starannie wykonane - silnik powinien być mocny ale nie powinien także zużywać zbyt dużo prądu, dlatego w momencie braku aktywności urządzenie powinno się wyłączać.

Przyjemną wartością dodaną w przypadku niszczarek mogą być:

- system, który będzie zabezpieczał urządzenie przed włożeniem zbyt dużego pliku kartek. Takie rozwiązanie pojawia się już w wielu urządzeniach i rzeczywiście świetnie się sprawdza. Mamy także takie urządzenia, gdzie jest miarka, gdy chodzi o grubość umieszczanych dokumentów. Jeśli niszczarka nie ma wyżej wymienionych zabezpieczeń może dojść do zakleszczenia

- wyciszenie – to rozwiązanie, które sprawi, żę urządzenie nie będzie tak głośno pracować i będzie to rzeczywiście najlepsze rozwiązanie, ponieważ dzięki wyciszeniu można być pewnym, że nawet stała praca nie będzie uciążliwa

dobra niszczarka - dobrze wykonany system informacyjny z diod - dobrze przygotowany pojemnik na niszczone materiały, który nie będzie się bardzo szybko zapełniał co może się wydarzyć, gdy będzie mały i stanie się to mocno uciążliwe, ponieważ ciągle będzie trzeba go opróżniać i tym samym nie będzie można pracować dłuższy czas bez przerw.

Pojemność kosza im większa tym lepiej - dobrze ustawiona szczelina podawcza, która będzie tak przygotowana, że podawanie dokumentów będzie wygodne tak jak usuwanie śmieci. Wybierając niszczarkę warto więc zwracać uwagę na wiele istotnych elementów, które będą razem decydować o jakości takiego urządzenia i możliwości jego praktycznego wykorzystywania.