Co jest lepsze - spotkania chodzące czy stojące?

News

W związku z większym naciskiem na zdrowie i dobre samopoczucie w biurze przyszłości, musimy znaleźć innowacyjne i kreatywne sposoby, aby uzyskać więcej ruchu podczas naszych dni pracy.

Może to być trudne dla przeciętnego pracownika biurowego, ponieważ spędzamy tak wiele czasu siedząc przy biurkach. Jednakże, wstawanie i poruszanie się jest korzystne nie tylko dla zdrowia, ale także dla skupienia, koncentracji i ostatecznie dla poziomu wydajności.

Spotkania są wielkim źródłem sporów w większości firm. Po pierwsze, są one potrzebne do omówienia spraw i podjęcia decyzji, ale większość spotkań trwa znacznie dłużej niż powinny. To zjada resztę dnia pracy, a ty siedzisz tam myśląc o całej pracy, którą mógłbyś zrobić siedząc w swoim fotelu biurowym. Spotkania są, mówiąc wprost, strata czasu w większości przypadków, ale to nie jest sytuacja dla wszystkich spotkań.

Jak więc zapewnić sobie wystarczającą ilość czasu na spotkaniach, aby podejmować decyzje i omawiać to, co musi być omówione, bez spędzania zbyt wielu godzin wokół nowoczesnych stołów w salach konferencyjnych?

Wprowadź spotkania na stojąco.

Dlaczego warto stać lub chodzić podczas spotkań?

Idea jest dwojaka. Po pierwsze, ćwiczysz się, stojąc lub chodząc, a po drugie, w takiej sytuacji istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że spotkanie będzie się przeciągać, w porównaniu z sytuacją, gdy siedzisz. Wiele czołowych firm wybiera spotkania na stojąco lub na piechotę, aby nie przedłużać spotkań, wykorzystując je jako narzędzie do zarządzania produktywnością i czasem.

Biuro przyszłości będzie więc częściej korzystać z tych dwóch opcji, mając na uwadze oba cele.

Oczywiście nasz kraj nie jest znany z fantastycznej pogody i w takim przypadku spotkania na stojąco mogą być bardziej powszechne niż spotkania na piechotę. Jednak podczas ciepłych i pogodnych dni wyjście na zewnątrz może być idealnym sposobem na pobudzenie kreatywnego myślenia i osiągnięcie imponujących wyników końcowych. Dodatkowym problemem związanym z chodzeniem na spotkania jest to, że nie można omawiać niczego poufnego lub wrażliwego, gdy jest się na zewnątrz - tego typu spotkania najlepiej zachować dla sali konferencyjnej, gdzie można użyć metody spotkań stojących.

Jeśli jednak chcesz spróbować chodzenia na spotkania, sprawdź tę infografikę, która zawiera kilka wskazówek, jak to zrobić.

Źródło - https://walkcoachlearn.co.uk/walking-meetings-how-to-have-one/

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się stać czy chodzić, bycie bardziej aktywnym w biurze jest czymś, na czym wszyscy powinniśmy się skupić. Przyszłe biuro z pewnością będzie bardziej aktywne pod tym względem, ponieważ menedżerowie zdają sobie sprawę z wagi unikania zagrożeń dla zdrowia swoich pracowników. Siedzenie przy biurku w biurze projektowym może oznaczać, że jesteś produktywny pod względem ilości wykonywanej pracy, ale oznacza to również, że narażasz się na ryzyko przewlekłych schorzeń zdrowotnych z powodu siedzącego trybu życia.

Oczywiście, nadal będzie potrzeba tradycyjnych spotkań siedzących, ale próbuje mieszać rzeczy trochę jest dobry pomysł.