Casual Future Office - co to oznacza?

News

Jeśli przeprowadzisz badania na temat tego, jak biuro przyszłości będzie wyglądać i jak będzie funkcjonować, zobaczysz, że jedno słowo jest wymieniane dość często - casual.

Problem z tym opisem jest taki, że "casual" sprawia wrażenie nieprofesjonalnego. Nie takie powinno być biuro!

Może wybór słowa nie jest najlepszy, ale idea jest taka sama. Przyszłe biuro będzie prawdopodobnie bardziej swobodnym miejscem pracy pod względem projektu, wyboru sposobu pracy, a może nawet noszonych ubrań, ale nie będzie swobodne pod względem jakości usług świadczonych klientom.

Przyszłość pracy biurowej będzie prawdopodobnie bardziej elastyczna. Być może jest to lepszy sposób, aby to ująć. Prawdopodobnie będzie więcej stanowisk pracy zdalnej niż kiedykolwiek wcześniej, pracownicy niekoniecznie będą pracować ze współczesnego biura każdego dnia, a współpraca będzie prawdopodobnie bardziej wirtualna, tj. przez Zoom i Skype, niż cokolwiek innego.

Po wejściu do biura, projekt będzie się wyróżniał. Biura będą prawdopodobnie projektowane z myślą o doświadczeniach, jakie pracownicy będą w nich zdobywać. Oznacza to więcej przestrzeni na przerwy, miejsca do współpracy obszarów współpracyi interaktywnych miejsc, w porównaniu ze zwykłym układem biurka i krzesła, z jakim mieliśmy do czynienia w przeszłości. Otwarty plan biura na otwartym planie, ale z meblami akustycznymi, które tłumią nadmierny hałas i sprawiają, że dzień pracy jest bardziej komfortowy, a tym samym produktywny.

Prawdopodobnie będzie duży nacisk na zmniejszenie stresu w miejscu pracy, a powyższe zmiany naprawdę to potwierdzają.

Co nie znaczy "casual", jakkolwiekto spadek jakości. Przyszłe biuro będzie prawdopodobnie ustawione tak, aby zapewnić znacznie lepsze usługi dookoła. Różnica polega na tym, że będzie się to odbywać poprzez dbanie o pracowników i dawanie im tego, czego potrzebują, aby dobrze wykonywać swoją pracę. W przeszłości, być może to zostało zrobione inaczej, może wymyślić nowe systemy i technologie biurowe, aby stworzyć lepszą usługę. Obecnie eksperci uważają, że skupienie się na pracowniku da lepsze rezultaty, a kiedy się nad tym zastanowić, jak mogłoby to być złe?

Dając pracownikom wybór, jak i gdzie pracują, oddajesz kontrolę w ich ręce. Pod warunkiem, że masz wiarę w swoich pracowników i ty zatrudniasz odpowiednich ludzi do pracy, oni odwdzięczą Ci się zwiększonym skupieniem, koncentracją, wyższą produktywnością, a w rezultacie zwiększonymi zyskami.

Oznacza to również skupienie się na ich zdrowiu i dobrym samopoczuciu oraz oferowanie pracownikom pakietów dobrego samopoczucia. Może to być doradztwo w zakresie zdrowego odżywiania, oferowanie zdrowych przekąsek w stołówce, dostęp do napełnianych butelek wody przez cały dzień, może to oznaczać tańsze członkostwo w siłowni, prywatne ubezpieczenie zdrowotne lub poufne usługi doradcze. Lista jest długa.

Inwestując w swoich pracowników, zarówno w ich zdrowie, jak i miejsce pracy, nigdy nie zobaczysz minusów.

Jeśli więc "swobodny" oznacza elastyczny i skoncentrowany na tym, co najlepsze dla ludzi, którzy wykonują pracę w Twojej przestrzeni, przyszłość jest naprawdę jasna!